niedziela, 26 kwietnia 2020

Książowe nowinki ze świata - maj 2020

Książkowe nowinki ze świata - subiektywny spis powieści, które ukazują się w bieżącym miesiącu na zagranicznych rynkach i wydają się godne uwagi.
Aurora Burning (The Aurora Cycle #2) - Amie Kaufman, Jay Kristoff

Nasi bohaterowie wrócili... poniekąd.
Na począrek, złe wieści: starodawne zło - no wiecie, typowa sytuacja w stylu zniszczymy-całe-życie-w-galaktyce - lada moment może zostać wyzwolone. Dobre wieści? Ekipa 312 przybędzie na ratunek. Ale najpierw muszą zająć się kilkoma drobiazgami.
Na przykład klanem zabijaków, którzy chcą poprzestawiać swoje ulubione twarze.
Albo bandą agentów GIA, którzy zamiast oczu mają kwiaty i za wszelką cenę chcą złapać Auri.
Dalej, dawno zaginiona siostra Kala, która niespecjalnie cieszy się ze spotkania z młodszym bratem, a na karku ma oddech całej armii Syldrathi. Na ogonie Ekipy 312 siedzi połowa znanej galaktyki.
Gdy okazuje się, że odnaleziono Hadfielda, czas wyjść z ukrycia. Statek zniknął dwa wieki wcześniej, a Auri jako jedyna przeżyła. Czarna skrzynka okrętu może ich ocalić. Jednak czas się kończy. Jeśli Auri nie uda się opanować mocy, ekipa i jej fani będą bardziej martwi niż Wielki Ultrazaur Abraaxisa IV.
Zaskakujące odkrycia, napady na banki, tajemnicze prezenty, nieprzyzwoicie obcisłe kostiumy oraz epickie bitwy - to wszystko wpłynie na los niezapomnianych bohaterów Legionu Aurora. A być może całego wszechświata.
Data wydania: 5 maja

Age of Empyre (The Legends of the First Empire #6) - Michael J. Sullivan

Drzwi się otwierają. Zbliża się armia smoków. Los żywych spoczywa w rękach umarłych.
Poznawszy secret powstawania smoków, lider Fhreyów ponownie zmienia bieg wojny - ale za tę przewagę musiał wiele zapłacić. Imaly próbuje zatrzymać falę przemocy przeciw jego ludziom. Czas się kończy, przyszłość obydwu ras wisi na włosku. Wielka Wojna zbliża się do epickiego końca, który rozpocznie nową erę w Imperium.
Podsumowanie sześciotomowej sagi fantasy, która opisuje zwrotny moment w historii Elan, kiedy to ludzie i istoty, które niegdyś były uznawane za bogów, toczyły bój, aż narodził się nowy porządek świara. Osadzone trzy tysiące lat przed serią Riyria Revelations, The Legends of the First Empire to saga niezwiązana z cyklem o Riyrii. Osoby, które zapoznały się z obydwiema serami, odkryją w Legends kłamstwa i prawdy o historii Elan oraz ludziach, którzy kształtowali świat.
Data wydania: 5 maja

Network Effect (The Murderbot Diaries #5) - Martha Wells

Znasz to uczucie, kiedy jesteś w pracy, masz dosyć ludzi, a szef podchodzi z kolejnym zadaniem, które musi zostać wykonane w tej sekundzie (w przeciwnym razie, świat się skończy), tymczasem ty marzysz o tym, żeby wrócić do domu i obejrzeć ulubiony program? Jesteś zabójczą maszyną zaprogramowaną na sianie zniszczenia?
Gratulacje, jesteś Murderbotem.

Zwykle jestem sam w swojej głowie. I to stąd pochodzi ponad 90 procent moich problemów.
Gdy ludzcy współpracownicy (nie przyjaciele; nigdy przyjaciele) Murderbota zostają pojmani, a kojelny nie-przyjaciel z przeszłości żąda pilnie pomocy, Murderbot musi wybierać pomiędzy bezradnością a drastycznymi środkami.
Niech będą drastyczne środki.
Data wydania: 5 maja

The Ballad of Songbirds and Snakes (The Hunger Games #0) - Suzanne Collins

Poranek w dniu żniw, które rozpoczną dziesiąte doroczne Głodowe Igrzyska. W Kapitolu, osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się do roli mentora. Sława rodu Snow stopniała na przestrzeni lat, a jego los zależy od tego, czy Coriolanusowi uda się przechytrzyć innych, by to jego trybut wygrał.
Los mu nie sprzyja. Został przydzielony do trybutki z Dystryktu 12, najniższego z możliwych. Ich przeznaczenia zostały splecione - każda decyzja Coriolanusa może wpłynąć na sympatię lub antypatię, zadecydować o zwycięstwie lub porażce. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza nią, Coriolanus zaczyna współczuć swojej trybutce... i musi zastanowić się, czy bardziej zależy mu na podążaniu za zasadami czy na przetrwaniu za wszelką cenę.
Data wydania: 19 maja

A Taste of Sage - Yaffa S. Santos

Lumi Santana to kucharka posiadająca pewien dar: potrafi odczytać emocje, kosztując dania przygotowane przez daną osobę. Mimo że wychowywała ją matka, która powtarzała, że marzenia i prawdziwa miłość to bajki, kobieta inwerstuje swój czas i oszczędności w otworzenie własnej restauracji w stylu fusion na Górnym Manhattanie. Serwuje się tam dania mieszające kuchnię dominikańską z inspiracjami z całego świata.
Gdy biznes upada, Lumi zmuszona jest przyjąć pozycję kucharki w tradycyjnej francuskiej restauracji prowadzonej przez Juliena Daxa - szefa kuchni znanego z ciętego języka i pięknego uśmiechu. Aby udowodnić swoje zdanie w jednej z dyskusji, mężczyzna przygotowuje jej tartę, ale Lumi jest tak zirytowana jego podejściem, że postanawia nigdy nie kosztować jego dań.
Kiedy ulega pokusie i pewnego dnia kosztuje jego potrawy, wyczuwa zaskakujące emocje. Zaczyna pożądać coraz więcej. Coraz trudniej jej pozostać wierną planowi, by zbierać pieniądze i jak najszybciej odejść. Tymczasem zazdrosna sekretarka Juliena obserwuje, jak para zbliża się do siebie; postanawia, że na dobre usunie Lumi ze swojej drogi.
Data wydania: 19 maja

2 komentarze:

  1. Oto moje świadectwo z Heart Warming zadłużony klient (Anita ze Stanów Zjednoczonych) Sir musiałem odpisać do ciebie, choć jestem w pracy teraz poinformować, że zaklęcie z powodzeniem pracował, a on wrócił do mnie tak jak pan powiedział, że sir. Piękna czerwona róża została właśnie przywieziona do mojego miejsca pracy od człowieka, z którą się z tobą skontaktowałem 20 marca. Sir jestem tak szczęśliwy, aby powiedzieć to całemu światu teraz, że wrócił do mnie przez potężne zaklęcia wczoraj około 6:00pm. Wszystko wyszło tak, jak pan to powiedział. Nie ma już wątpliwości. Trudno mi w to uwierzyć. To naprawdę zaskakujące! Dziękuję bardzo dr ADELEKE za tkanie magiczne moce na mnie, i zjednoczenie mnie i mojego ex wraz z najwyższej mocy. kontakt w celu uzyskania pomocy za pośrednictwem WhatsApp +27740386124 lub e-mail: aoba5019@gmail.com

    OdpowiedzUsuń