poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Promocyjnie z Matrasa i Empiku

Te wakacje zapamiętam ze względu na ilość kupionych książek. Uwierzcie, już dawno się tak nie obłowiłam!
Dziś chcę pochwalić się tym, co kupiłam w zeszłym tygodniu w niedzielę (17 sierpnia), korzystając z promocji 3 za 2 w Empiku oraz 20-30procentowej obniżki cen w Matrasie.
W górnym rzędzie: Empik.
Pomijam fakt, że oczywiście znalazłam sobie pięć książek, które chciałabym kupić i musiałam podjąć trudną decyzję, co odłożyć.
Przez burze ognia (Przez burze ognia #1) - Veronica Rossi
Przez bezmiar nocy (Przez burze ognia #2) - Veronica Rossi
Nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności. Tak wielu Recenzentów się zachwyca tą serią! No i książki wyglądają przepięknie. Muszę jeszcze dokupić gdzieś ostatni tom :)
Rozpalone (Pretty Little Liars #12) - Sara Shepard
Gdyby nie to, że w sobotę przed zakupami robiłam porządek z książkami (czyt. przekładałam je po raz n-ty), pewnie nie kupiłabym tej książki. Bałabym się, że zdubluję to, co już posiadam (pół biedy, zawsze można odsprzedać albo wymienić), albo zrobię sobie "dziurę" w serii. Wszystko dlatego, że te książki są do siebie tak podobne... Mają tak podobne tytuły... Przyznajcie, że trzeba uważać.

W dolnym rzędzie: Matras.
Wizyta w Matrasie (Mama zaproponowała, żebyśmy wstąpiły, skoro już przechodzimy obok) zakończyła się kupnem trzech moich książek (choć przymierzałam się jeszcze do Niezgodnej i Zbuntowanej, ale w końcu je odłożyłam) i dwóch Mamy (których nie publikuję, bo raczej mijają się z moim gustem czytelniczym).
Żelazny cierń (Żelazny kodeks #1) - Caitlin Kittredge
Zachęcił mnie opis z tyłu oraz opinie, które kiedyś słyszałam o tej książce. Wprawdzie nie podoba mi się podobieństwo tytułów z serią Żelazny dwór Julie Kagawy, ale jestem w stanie wybaczyć - zarówno autorce, jak i polskiemu wydawcy.
Nevermore. Cienie (Nevermore #2) - Kelly Creagh
Kruk mi się podobał, więc musiałam zapolować na kontynuację. Wprawdzie po powrocie do domu prawie dostałam zawału, widząc identyczny z Krukiem grzbiet... Ale później sprawdziłam okładkę i uff... Kruk był biały!
Miecze buntowników (Królestwa Nashiry #2) - Licia Troisi
Wiem, co mówi się o książkach Licii Troisi. Że są naiwne, że mają głupie, nierealne bohaterki, że są przewidywalne. Ale ja czuję pewien sentyment do jej twórczości i kompletuję wszystkie serie. Zwłaszcza że drugi tom Królestw Nashiry ma naprawdę piękną okładkę :)

4 komentarze:

 1. Czemu ja nigdy nie trafiam na takie okazje? :C
  Książek zazdroszczę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugiej części Nevermore nie dokończyłam, PBO czytałam i może kiedyś skuszę się na dalszy ciąg (jedynka nie była zła, ale jakoś nie do końca mnie wciągnęła). Królestwo Nashiry mnie intryguje ;) Udanego czytanka życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezłe zakupy. W Matrasie czasami kupuje, w Empiku nie, gdyż jest dla mnie za drogo. Życzę przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń