niedziela, 2 listopada 2014

Gdzie ta polska wersja? #14


Wings of the Wicked - Courtney Allison Moulton
Łączenie prawdziwego życia z byciem wojownikiem Niebios to wyzwanie dla Ellie. Jej związek z Willem stał się niemal formalnością, choć obydwoje za sobą tęsknią. Tajemnica jej tożsamości została ujawniona, podobnie najpotężniejszych kosiarzy Piekła. Coraz silniejsze i bardziej nikczemne demoniczne siły zagrażają jej za dnia i prześladują nocą.
Ostrzeżono ją. Cadan, demoniczny kosiarz, pojawia się z informacją o nowym planie Bastiana uwzględniającym zniszczenie duszy Ellie i użycie antycznego reliktu do przebudzenia dusz przeklętych i napuszczenia ich na ludzkość. Próbując pozostać o krok przed Bastianem, dowiaduje się o bliskich rzeczy, które budzą w niej mroczną moc - która może zniszczyć wszystko, włącznie z samą Ellie.
Zostanie zdradzona. Zdrada nadchodzi od tych, których kocha, a Ellie łamie się pod wpływem śmierci tych, którzy stali u jej boku w niebiańskiej wojnie. Musi jednak znaleźć sposób na ocalenie świata, siebie i miłości do Willa. Jeśli zawiedzie, będzie musiała ponieść wysoką cenę.

Co to jest? Drugi tom Anielskiego ognia.
Dlaczego? Przyznajcie, że powyższy opis zwiastuje nie najgorszą intrygę. Pierwszy tom serii może nie powalał na kolana, ale mam ochotę dać trylogii drugą szansę. No i ta okładka...
Szanse na wydanie? Zerowe. Bukowy Las najwyraźniej nie ma zamiaru kontynuować napoczętej serii young adults, a ta mogłaby okazać się ciekawostką na polskim rynku.

Czytaliście Anielski ogień? Też uważacie, że seria mogłaby potoczyć się ciekawie, gdyby Wydawnictwo postanowiło ją kontynuować?

2 komentarze:

  1. Brzmi naprawdę interesująco i chociaż nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z pierwszym tomem, to i tak żałuję, że wydawnictwo zrezygnowało z serii. Przypuszczam, iż wiele osób nie sięgnie z tego powodu po "Anielski ogień", bo po co skoro nie będzie szansy na poznanie dalszych losów bohaterów :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Anielski ogień strasznie mnie rozczarował, dlatego niespecjalnie brakuje mi dalszego ciągu tej historii.

    OdpowiedzUsuń