piątek, 7 listopada 2014

Garstka czytadłowych informacji

Witajcie Drodzy Czytelnicy i Zwiedzający!

Rzuciłam okiem na ranking po prawej i stwierdziłam, że naprawdę szybciutko zachodzą tam zmiany :) Jeszcze niedawno na pierwszym miejscu była Łza, nieco później Próby ognia, a dziś widzę już Zieleń szmaragdu. Bardo cieszę się z Waszej aktywności, ale okazuje się, że mam pewne problemy z trzymaniem się listy... Głównie dlatego, że przez większość tygodnia siedzę w Krakowie, gdzie studiuję, i nie mam swobodnego dostępu do swojej domowej biblioteczki. Staram się realizować Wasze żądania, ale sami rozumiecie (rozumiecie?).
W długi weekend listopadowy dodam do listy kolejne książki - głównie skutki szaleństwa na krakowskich Targach Książki - więc... zachowajcie czujność.

W środę miała premierę kolejna książka Carli Montero. Jej Szmaragdowa tablica podbiła listy bestsellerów (nie czytałam - żałuję), za to Wiedeńską grę mogę osobiście polecić :) Dziś zachęcam Was do lektury Złotej skóry, która ma do zaoferowania znacznie więcej niż piękną okładkę.


Wiedeń 1904 rok. Społecznością stolicy cesarstwa wstrząsa seria bestialskich morderstw. Ofiarami są modelki, młode, piękne kobiety o wątpliwej reputacji, skupione wokół kochanki i muzy jednego z najbardziej znanych malarzy tamtych czasów: pięknej i enigmatycznej Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta.
Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego  przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci…

I wreszcie, przypominam o rozdawajce. Możecie zdobyć Swobodną S.C. Stephens. Lektura idealna na długie jesienne wieczory :) Aby przejść do odpowiedniego wpisu, kliknijcie w obrazek poniżej.
http://moje-czytadla.blogspot.com/2014/11/listopadowy-konkursik.html

Miłego weekendu życzę, do zobaczenia w niedzielę ;)

3 komentarze:

  1. Ja mam tę lekturę w planach odkąd pojawiła się w zapowiedziałąch, bo lubię tę autorkę :)
    http://pasion-libros.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. "Złota skóra" musi być świetną książką. Mam na nią ochotę ;)

    OdpowiedzUsuń