poniedziałek, 3 listopada 2014

Listopadowy konkursik - "Swobodna" S.C. Stephens

Witajcie :)
Za oknem coraz zimniej, ciemność zapada coraz częściej, miło byłoby więc ukryć się pod kocykiem z kubkiem herbaty i zagłębić w jakąś ciepłą lekturkę... Ja proponuję Wam Swobodną S.C. Stephens.

O czym opowiada Swobodna?
Historia opowiada o dwudziestodwuletniej Kierze, studentce, a prywatnie także dziewczynie wschodzącej gwiazdy rocka o ponętnym ciele i imieniu Kellan. Chłopak cieszy się powodzeniem u pań, Kiera szaleje z zazdrości, ale nie potrafi go nie kochać...
Ich związek zostaje wystawiony na próbę w połowie października, kiedy Kellan wyjeżdża w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Czy zakochani dochowają sobie wierności?

Moja opinia o książce:
Wprawdzie jestem jeszcze w trakcie lektury Swobodnej, ale historia mnie zauroczyła. Mam wrażenie, że nieraz będę wracać do tej uroczej opowieści o mojej (obecnie) rówieśniczce i oddawać się rozmyślaniom z serii "co by było, gdybym to ja znalazła się w tej sytuacji?". Kiera co prawda nieco mnie irytuje, ale została przedstawiona realistycznie. Za to Kellan - póki co - wydaje się chłopakiem idealnym (szkoda, że w rzeczywistości takich nie ma).
I choć raczej nie czytuję romansów, z tym ciężko będzie mi się rozstać.

Zasady rozdawajki:
Zgłoszenia proszę pozostawiać pod tym wpisem. Wystarczy zwykłe "zgłaszam się", choć miło byłoby przeczytać coś więcej.
Dlatego opcjonalnie proszę o odpowiedź:
Mając do wyboru chłopaka przystojnego (przystojnego według Ciebie i wszystkich wokół), sławnego i słodkiego, którego byś wybrała?
Nie dyskryminując męskich chętnych:
Mając do wyboru dziewczynę piękną (według Ciebie i wszystkich wokół), sławną i słodką, którą byś wybrał?
Podobnie opcjonalnie proszę o umieszczenie na blogu informacji o rozdawajce:
 
Moja pełna recenzja Swobodnej ukaże się 19 listopada, w dniu zakończenia zgłoszeń. Wyniki prawdopodobnie ukażą się 21 listopada :)

7 komentarzy:

 1. Książka w sam raz na jesień :) Zgłaszam się :D

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja się zgłaszam.
  Wybrałabym słodkiego chłopaka, gdyż lubię wszystko co słodkie.
  subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się :D
  bezimiennablog@gmail.com
  I wybrałabym przystojniaka :> ( Ian Somerhalder <3 )

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się :-)
  Wybrałabym słodziaka, zdecydowanie :-)
  Książka idealna by usiąść wieczorem na parapecie z kubkiem gorącego kakao i się odprężyć:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. o kurcze, ale wybór ;) taką trochę pustką mi powiało, bo na żadnym z wymienionych atrybutów nic solidnego zbudować się da: za przystojnym wszystkie panny będą wzdychać i trzeba by je ciagle odstraszać (co by go na pokuszenie nie wodzić), sławny - pewnie ma juz rozbuchane ego i dla mnie byłoby tam nieco duszno, a słodziak? - szybko zaczęłoby mnie mdlić z nadmiaru cukru... No ale jesli koniecznie trzeba by któregoś wybrać to niech będzie przystojny - taki, żeby choć na chwile wszystkim znajomym oko zbielało, przyjaciółki zaniemówiły z zazdrości a wnukom kiedyś opowiem (pokazując fotki) wzruszającą historię, że szalał za mną ale był nieuleczlanie chory czy coś... I rzucę go pierwsza, żeby nie popsuć całego wrażenia :D
  ależ romantyczna ze mnie bestia, co? :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Nieco zaczęłam się wahać, czytając możliwości, bo nastręczyły mi nieco sporych wątpliwości w tym przypadku. Co wybrać, by nie wyjść jak przysłowiowy Zabłocki na mydle? Postanowiłam wybrać słodkiego.Wiadomo, że za duża ilość lukru jest nie do strawienia i może przyczynić się do mdłości, jednak myślę, że taka skrajność nie będzie w tym momencie brana przeze mnie pod lupę. Jestem romantyczką, więc dla mnie słodkie zachowania to np. wręczenie partnerce róży bez okazji - mała rzecz, niezbyt kosztowna, a jaką radość i uśmiech wywołuje! Słodkim zachowaniem jest napisanie wiersza dla dziewczyny, skomponowanie piosenki (oczywiście, gdy jest się uzdolnionym w tych kierunkach). Miło jest też, gdy taki chłopak wyśle pocztą list do Ciebie lub napisze przesympatycznego sms'a na dobranoc. Małe rzeczy, a jak cieszą! :)

  elaluczkow@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się :)
  Jeżeli nie można mieć wszystkiego, wybrałabym słodkiego chłopaka (uwielbiam słodycze dosłownie i w przenośni) :)
  mój e-mail: coralinn2907@gmail.com

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń