poniedziałek, 31 stycznia 2011

Podsumowanie stycznia

Dzisiaj troszkę inaczej niż zwykle :) Kończy się pierwszy miesiąc 2011 roku, warto pokusić się o niewielkie podsumowanie.

ANKIETA
Zacznijmy od wyników ankiety "Chcę już przeczytać (premiery stycznia)". Niekwestionowanym liderem okazało się "Crescendo"  Becci Fitzpatrick (5 głosów; 62%). Osobiście też nie mogę się doczekać, żeby to przeczytać^^
Kolejne miejsca to:
"Łowca snów" Stephen King (4 głosy)
"Wilkołak. Krwiożerczak bestia" Steve Feasey, "Cienie sukuba" Richelle Mead, "Zbłąkany anioł" Melissa de la Cruz, "Pocałunek archanioła" Nalini Singh, "Wampir z M-3" Andrzej Pilipiuk (po 1 głosie).

W ankiecie zagłosowało 8 osób - dziękuję wszystkim i zapraszam do udziału w kolejnych.

PRZECZYTANE KSIĄŻKI
W styczniu przeczytałam 7 książek, z czego 2 po angielsku (obydwie powinny ukazać się w Polsce jeszcze w tym roku). Razem dało to 1852 strony (wow o.O). Wszystkie pozycje opisałam na blogu - zachęcam do lektury.
Za najlepszą książkę uznaję Planetę wygnania Ursuli K. le Guin, natomiast najgorszą (chyba otrzyma tytuł największego zawodu tego roku) - The Body Finder Kimberly Derting.

PLANY NA LUTY
A teraz ostatnia, chyba najfajniejsza część - moje plany. Mój "stosik" ale wirtualny (wybaczcie, ktoś podprowadził mi kabel łączący aparat z komputerem:/). Oto książki, które chcę przeczytać w lutym:

"Blask" - Alexandra Adornetto
Do sennego miasteczka Venus Cove przybywają trzy anioły: Gabriel – wojownik, Ivy – uzdrowicielka oraz najmłodsza, a przy tym mającą w sobie najwięcej z człowieka, Bethany. Zadaniem aniołów jest nieść dobro światu, który w coraz większej skali ulega wpływom ciemności. Podczas misji zmuszeni są ukrywać swe nadnaturalne zdolności, świetlistą poświatę, a także – co najtrudniejsze – anielskie skrzydła. Pomagając całej społeczności, próbują nie przywiązywać się do pojedynczych ludzi…
I wtedy Bethany poznaje w szkole Xaviera. Żadne z nich nie potrafi  oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Kiedy zaczyna łączyć ich prawdziwe  uczucie, zdają sobie sprawę, że przekraczają granice ustalone przez niebo. I nie jest to jedyne zagrożenie dla ich szczęścia. Ciemne moce nie czekają i wciąż rosną w siłę. Nie ma czasu do stracenia. Czy miłość do człowieka stanie się źródłem klęski Bethany i jej misji?
 "Nieziemska" - Cynthia Hand
 Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce pomiędzy poczuciem obowiązku a głosem serca - tak nieziemska jak pierwszy pocałunek chłopaka ze snów. Dziewczyna-anioł rozdarta pomiędzy swoim pierwszym anielskim obowiązkiem a pierwszym ziemskim uczuciem
Clara Gardner niedawno się dowiedziała, że w jej żyłach płynie krew anioła. To znaczy nie tylko, że jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale że ma cel, że po coś została zesłana na ziemię.
Tylko po co?
Na jawie i w snach zaczynają ją dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopiec. Kiedy spotyka Christiana, nieznajomego ze swoich snów, wszystko zaczyna się układać – a równocześnie staje się niejasne. Bo jest jeszcze jeden chłopak, Tucker, który porusza mniej anielską stronę jej natury...
Clara usiłuje odkryć swoją drogę w świecie, którego nagle nie rozumie, ale zmierzy się z niewidzialnym niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała – pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem, dobrem a złem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem?
 "Crescendo" - Becca Fitzpatrick
Nora wiedziała, że jej życie jest dalekie od doskonałości. Pomimo tego rozpoczyna romans ze swoim aniołem stróżem Patch'em. Niestety Patch zaczyna się od niej oddalać, a Nora nie może zrozumieć czy robi to dla jej dobra czy jego zainteresowanie przeszło na jej arcy-wroga, Marcie Millar. Mało tego Nore nawiedzają obrazy jej ojca. Dziewczyna pragnie dociec co tak naprawdę stało się w nocy gdy wyjechał z Portland i nigdy nie wrócił.
Im bardziej Nora zagłębia się w tajemnice śmierci ojca tym bardziej zastanawia się czy jej Nephilizm ma coś z tym wspólnego. Kiedy Patch przestaje odpowiadać na jej pytania i wyraźnie staje na jej drodze, Nora zaczyna szukać odpowiedzi na własną rękę, a posiadanie osobistego anioła stróża wcale jej tego nie ułatwia. Ale czy naprawdę może liczyć na Patch'a, a może skrywa on tajemnicę mroczniejszą niż może to sobie wyobrazić?
 "Udręka" - Lauren Kate
Piekło na ziemi.
Tak właśnie czuje się Luce z dala od swojego chłopaka Daniela, upadłego anioła. Minęła wieczność, nim się odnaleźli, ale teraz znów się rozstaną... Daniel musi walczyć z Wygnańcami – nieśmiertelnymi, którzy chcą zabić Luce. Dziewczyna ukrywa się w Shoreline, szkole na skalistych wybrzeżach Kalifornii, gdzie przebywają wyjątkowo uzdolnieni uczniowie – Nefilim, potomkowie ludzi i upadłych aniołów. W Shoreline Lucy dowiaduje się, czym są cienie i jak może je wykorzystać, by zobaczyć swoje wcześniejsze wcielenia. Jednakże, im więcej się dowiaduje, tym bardziej prześladuje ją myśl, że Daniel nie powiedział jej wszystkiego. Coś przed nią ukrywa – coś niebezpiecznego.
A jeśli wersja przeszłości, którą opowiedział jej Daniel, nie jest prawdziwa?
A jeśli przeznaczeniem Luce jest życie z kimś innym?
To tyle - długa ta notka wyszła ^^. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

2 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że plany na luty uda się w pełni zrealizować ;) Czekam na recenzje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. całkiem niezły miesiąc. ja mam za sobą 12 książek w styczniu. :) Czekam na recenzje :)

    OdpowiedzUsuń