niedziela, 12 kwietnia 2015

Gdzie ta polska wersja? #25


Girl of Nightmares - Kendare BlakeMinęło kilka miesięcy, odkąd duch Anny Korlov otworzył w piwnicy drzwi do Piekła i zniknął za nimi, ale łowca duchów Cas Lowood nie potrafi się z tym pogodzić. Przyjaciele przypominają mu, że Anna poświęciła się dla niego. Wie, że mają rację, ale według niego żadna dziewczyna nie może się równać ze zmarłą, którą pokochał.
Teraz wszędzie widzi Annę: czasami we śnie, a czasami w koszmarach, które go budzą. Ale coś jest nie tak... to nie są zwykłe sny. Anna jest torturowana, rozrywana i gorzej, ilekroć się pojawia. Cas nie wie, co stało się z Anną w piekle, ale wie, że nie zasłużyła na to, co ją spotyka. Ocaliła go kilka razy i nadeszła pory, by się odwdzięczyć.
Co to jest? Kontynuacja Anny we krwi.
Dlaczego? Dla pięknej okładki! A tak poważniej: Anna we krwi prezentowała niezłą historię, wyróżniającą się na tle innych młodzieżówek. Opis kontynuacji także zapowiada całkiem fajną opowieść, choć zalatującą z lekka wtórnością i banałem. I krwią.
Szanse na wydanie? Niskie. Pierwszy tom został u nas wydany nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2012 roku, drugi tom ukazał się mniej więcej w tym samym czasie po angielsku. Jeśli mielibyśmy zobaczyć Girl of Nightmares po polsku, już raczej byśmy ją widzieli.

Czytaliście Annę we krwi? Podobało Wam się?
Miłej niedzieli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz