poniedziałek, 16 lutego 2015

Liebster Blog Award

Witajcie :)
Końcem zeszłego tygodnia otrzymałam (kolejną, choć oddaloną w czasie względem poprzednich) nominację do Liebster Blog Award, tym razem od Ewy z http://worldofbookss.blog.pl/ Zadała pytania ciekawe, o czym przekonacie się, czytając ciąg dalszy tego posta. Zapraszam!

1. Jaki jest twój ulubiony gatunek literacki?
Zdecydowanie najbardziej przepadam za fantasy, ale jakimś cudem najczęściej sięgam po YA. Podejrzana sprawa, bo w tym drugim gatunku dostrzegam coraz więcej słabostek i schematów :P

2. Z jaką baśnią kojarzy ci się dzieciństwo?
Z Kotem w butach. Tym Perraulta, ale też animowanym - bodajże japońskim - z kotem Gusteau.

3. Jaki jest ostatni film, jaki był przez ciebie obejrzany?
Jeśli chodzi o "nowość" - to Hobbit: Bitwa pięciu armii. Jeśli natomiast wziąć pod uwagę "re-watch", to Ogniem i mieczem.

4. Gdy ktoś mówi „książka”, o której pozycji myślisz?
Nie mam tak konkretnych skojarzeń ze słowem "książka". Najprędzej kojarzę je z moją biblioteczką, Empikiem, Matrasem, miejską biblioteką...  ogólnie mówiąc, miejscem, gdzie książki można znaleźć.

5. Dlaczego zacząłeś/ zaczęłaś czytać?
Chyba przez Mamę, która lubiła kolekcjonować książki (teraz to ja przejęłam pałeczkę głównego kolekcjonera w domu). Oraz przez Dziadka, który bez okularów "czytywał" mi bajki, a ja - ponieważ znałam je na pamięć - nieustannie go poprawiałam. Poza tym, co porabiałabym przez całe dnie, gdyby nie książki? Kwejk kiedyś się kończy, a w telewizji nie zawsze jest coś ciekawego.

6. Piosenka, którą możesz słuchać 24/7?
Tango Roxanne z filmu Moulin Rouge.


7. Myślałeś/ myślałaś kiedyś nad napisaniem książki? Jakiej?
Myślałam, nie raz i nie dwa, mniej więcej od dziesiątego roku życia. Kilka razy zaczynałam najróżniejszego rodzaju opowieści - inspirowane filmami (np. Małymi agentami), anime (np. Naruto), ale też oryginalne. Fantastyczne, young adult, romanse... Póki co, żadnej nie skończyłam i raczej nie skończę, tylko zacznę pisać kolejną (mam pomysły na dystopię i historię o wampirach). Albo poprzestanę na czytaniu i recenzowaniu xD

8. Wierzysz w magię i znaczenie liczb?
W znaczenie liczb nigdy nie wierzyłam, a w magię przestałam wierzyć mniej więcej w połowie sagi o Harrym Potterze (czyli miałam jakieś 14 lat).

9. Książka, która leży najbliżej ciebie?
Obecnie czytane Ogniem i mieczem.

10. Wierzysz w duchy?
Chciałabym kategorycznie odpowiedzieć nie, ale Dziadek naopowiadał mi w dzieciństwie kilka historii o duchach, które (według niego) wydarzyły się naprawdę. I choć racjonalny umysł (a także kreskówki o Scoobym Doo) podpowiada bardziej zdecydowaną odpowiedź, muszę zdecydować się na "raczej nie".

11. A wierzysz w przeznaczenie?
Wolę wierzyć w ludzi i moc dokonywanych przez nich wyborów. Wolę myśleć, że mam stuprocentową kontrolę nad swoim życiem, a nie przejmować się tym, że ktoś kiedyś przepisał mi, na przykład, obrane przeze mnie studia czy zainteresowania.

Dziękuję za nominację, ale jako że nie jestem skłonna do rozprzestrzeniania łańcuszków, nikogo nie nominują, pytań także nie wymyślam.
Do zobaczenia w środę :)

1 komentarz: