niedziela, 8 lutego 2015

Gdzie ta polska wersja? #21


Crossed - Ally Condie
Dążąc do przyszłości, która może nie nadejść, i podejmując decyzję, z kim ją dzielić, Cassia udaje się do Zewnętrznych Prowincji, szukając Ky'a, którego Społeczeństwo zabrało na pewną śmierć. Okazuje się, iż chłopak uciekł, pozostawiając za sobą liczne wskazówki. Cassia musi zadecydować, co dla niej najważniejsze, choć coraz częściej widuje przebłyski innego życia po drugiej stronie granicy.
Gdy Cassia niemal rozwiązuje zagadkę i staje się pewna swojej przyszłości z Ky'em, rebelia, niespodziewana zdrada i niezapowiedziana wizyta Xaviera - który może posiadać klucz do buntu i serca Cassii - ponownie wszystko zmieniają. Na obrzeżach Społeczeństwa, gdzie schodzą się i plątają różne drogi, nic nie jest pewne.
Co to jest? Drugi tom trylogii Dobrani.
Dlaczego? Świat ściśle kontrolowany przez oficjeli to nie nowość. Koncepcja buntu przeciw narzuconemu porządkowi podobnie. Teoretycznie seria nie wprowadza niczego nowego, ale na pewno znajdą się osoby, które chętnie zapoznałyby się z dalszym ciągiem przygód Cassii.
Szanse na wydanie? Właściwie zerowe. Pierwszy tom zbierał bardzo różnorodne opinie, a Crossed nie różni się pod tym względem. Oceny tej części są słabe, więc Prószyński raczej nie zaryzykuje wydania jej na polskim rynku.

Czytaliście Dobranych? Podobało Wam się, czy przeciwnie - cieszycie się, że kontynuacja raczej nie pojawi się w Polsce?
Miłej niedzieli!

6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście chyba wydawca zrezygnował z tej serii :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam Dobranych i jakoś mnie nie porwało. Książka była po prostu okej. Chciałąbym jednak czytać dalej. No i seria ma śliczne okładki *.*
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam za sobą lekturę "Dobranych", jednak nie było to aż taka zła seria aby nie ciekawiły mnie dalsze losy bohaterów. Jeśli chodzi o to wydawnictwo, to podobny los spotkał "Atrofię" - także antyutopia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, ale była to jedna z pierwszych moich antyutopii i byłam autentycznie zachwycona. Nie wiem więc, czy moje zdanie się liczy, ale fakt, że kolejnej książki nie wydano był dla mnie naprawdę smutny. Kiedyś może uda mi się przeczytać "Crossed" w oryginale, oby :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że ,,Dobrani" mi się nie podobali. Znudziłam się w trakcie lektury i w sumie nie dziwi mnie, że wydawnictwo zrezygnowało z pozostałych tomów.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Dobrani" dopiero przede mną, ale szczerze mówiąc - pewnie szybko się to nie zmieni. Zwłaszcza, że kontynuacji raczej się nie doczekamy :/ Nie lubię rozpoczynać serii gdy wiem, że nie dane mi będzie ich dokończyć :(

  OdpowiedzUsuń