niedziela, 10 maja 2015

Gdzie ta polska wersja? #27


Shadows - Jennifer L. ArmentroutDawson Black spodziewał się wiele, ale nie Bethany Williams. Dla Luxena, obcej formy życia na Ziemi, ziemskie dziewczyny są... cóż, źródłem rozrywki. Luxeni muszą utrzymać swoją tożsamość w tajemnicy, ale zadurzenie w jednej z Ziemianek byłoby szaleństwem.
Bentahny nie potrafi zrozumieć nagłej więzi pomiędzy sobą i Dawsonem. Niespecjalnie interesuje się chłopakami, ale od niego nie może trzymać się z daleka. Ilekroć ich oczy się spotykając, ona się w nich zapada.
Dawson skrywa sekret, który zmieni jej życie... i uczyni je niebezpiecznym. Jednak on ryzykuje wszystko dla jednej ludzkiej dziewczyny. Albo dla przeznaczenia, które jest równie nieuniknione jak miłość.
Co to jest? Prequel, tom 0.5 serii Lux.
Dlaczego? O ile się orientuję, twórczość Jennifer L. Armentrout ma wielu fanów (a raczej fanek) i, choć się do nich nie zaliczam, myślę, że tego typu książka miałaby szansę na sukces. Opis zwiastuje fabułę podobną do tej znanej z wcześniejszych (czy też późniejszych, hm...) tomów, do tego historia obracać się będzie wokół tajemniczego starszego brata Daemona.
Szanse na wydanie? Spore. Wprawdzie nie ma żadnych konkretnych planów odnośnie tej książki, ale Lux cieszy się na tyle dużym powodzeniem, by wydawca rozważył wydanie i tego tomu..

Czytaliście Lux? Należycie do fanów serii czy raczej jej nieprzyjaciół? Co sądzicie o takim pomyśle na fabułę?
Miłej niedzieli!

3 komentarze:

 1. Czytam, mam za sobą 3 tomy, które zostaly wydane w Polsce. I właściwie z historią Dawsona też bym się chętnie zapoznała! :) Ale czytanie po ang mi nie przeszkadza ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również mam za sobą 3 pierwsze tomy i uwielbiam serię Lux ^^ Uważam, że prędzej czy później historia Dawsona zostanie i u nas wydana. I tego się trzymam :))

  Zapraszam na Wymiankę Książkową: http://czytelniadominiki.blogspot.com/2015/05/amerykanska-wymiana.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również mam za sobą 3 pierwsze tomy i uwielbiam serię Lux ^^ Uważam, że prędzej czy później historia Dawsona zostanie i u nas wydana. I tego się trzymam :))

  Zapraszam na Wymiankę Książkową: http://czytelniadominiki.blogspot.com/2015/05/amerykanska-wymiana.html

  OdpowiedzUsuń