niedziela, 1 czerwca 2014

Gdzie ta polska wersja? #3


Tha Madman's Daughter -Megan Shepherd
Co to jest? Debiut literacki Megan Shepherd. Opowieść o nastoletniej Juliet osadzona w gotyckich klimatach. Łączy typowe elementy powieści młodzieżowych (m.in. trójkąt miłosny, próby odnalezienie siebie w nowej rzeczywistości) z autentycznie przerażającym thrillerem.
Dlaczego? Książka miałaby szanse na znalezienie w Polsce wielu fanek i pewnie mniej licznych panów. Mnie przypadła do gustu mimo początkowego sceptycyzmu (romans? znowu?). Dodatkowym atutem mogą być odwołania do twórczości Szekspira oraz dość oczywiste nawiązanie (klimatyczne i tematyczne) do opowieści o doktorze Jekyll i panu Hyde.
Szanse na wydanie? Niewielkie. Na razie żadne polskie wydawnictwo nie zakupiło praw do tej książki (o całej trylogii nawet nie wspomnę). Doczytałam się jednak, że Paramount Pictures wykupiło prawa do ekranizacji, a wiadomo, że promocji książki nic nie robi tak dobrze jak film.

Jakiś czas temu recenzowałam Córkę szaleńca (klik). Chcielibyście zobaczyć ją w Polsce? Może z inną, bardzo zwracającą uwagę okładką?

1 komentarz:

  1. Gotyckie klimaty? Biorę! Szkoda tylko, że jak na razie nie ma co liczyć na wydanie w Polsce :/

    OdpowiedzUsuń