niedziela, 4 marca 2012

Wyniki konkursu i mnóstwo nowości

Witajcie!
Na samym początku przepraszam za dość długą nieobecność - złośliwy Internet odmówił posługi i musiałam jakoś sobie radzić bez niego xD

NAJLEPSZA KSIĄŻKA ZRECENZOWANA W STYCZNIU
Zakończywszy oficjalną, średnio przyjemną część, przejdźmy do podsumowania ankiety na najlepszą książkę zrecenzowaną w styczniu. W głosowaniu wzięły udział 23 osoby, dziękuję wszystkim!
Wedle Waszych głosów najlepszą pozycją okazało się Dziedzictwo mroku autorstwa Bree Despain (7 głosów). Według mnie lektura raczej średnia, ale to nie ja wybierałam :)
Na drugim miejscu ex aequo po 5 głosów zdobyły Niewiarygodne Sary Shepard (czwarta część serii Pretty Little Liars) oraz Magia krwi Anthony'ego Huso. Spory rozrzut (lekka młodzieżówka i "poważna" fantastyka), ale raczej się z Wami zgadzam. Obydwie książki mi się bardzo podobały!
A na trzecim miejscu uplasował się pierwszy tom serii Dolina, czyli Gra Krystyny Kuhn. Spodziewałam się troszkę lepszej lokaty - mam nadzieję, że nie zaważyła narodowość autorki?

NAJLEPSZA KSIĄŻKA ZRECENZOWANA W LUTYM
Niniejszym dzisiaj, z lekkim poślizgiem, zaczynamy głosowanie na najlepszą książkę miesiąca ubiegłego. Moje zdanie zapewne znacie, a ja jestem ciekawa, co według Was zasłużyło w lutym na wyróżnienie.
Zachęcam do głosowania!

KONKURS
A oto punkt kulminacyjny dzisiejszej notki, czyli wyniki konkursu. Przypomnę, że do wygrania była Cisza Becci Fitzpatrick, czyli trzeci tom cyklu Szeptem. Wybór nie był łatwy, długo wahałam się między dwoma pracami, które pozytywnie zaskoczyły mnie swoją formą (jedno było opowiadaniem, drugie sympatycznym wywiadem...), ale zwycięzca może być tylko jeden... Mam zaszczyt ogłosić, że książkę wygrywa
Ruczek
Zwyciężczynię proszę o kontakt (i przepraszam, że nie potwierdziłam odbioru maila - jakoś mi to umknęło). Poniżej przytaczam zwycięską pracę:
Będąc po jednej stronie często wydaje się, że ta druga ma lepiej.
Tak było ze mną. Kiedyś byłam blisko Boga. W każdej cząstce czułam Jego miłość i obecność. Z czasem zaczęło mnie to przytłaczać. Stale czułam się obserwowana, kontrolowana. Z tym pierwszym się nie myliłam - Bóg ciągle na nas patrzy. Na każdego. Jednak teraz, będąc Upadłym, tego nie odczuwam. Mam poczucie wolności. Ale czy rzeczywiście jestem wolna?
Wszystko zaczęło się od myśli "Dlaczego nie mogę zrobić tego tak, jak chcę?". Jedna myśl zmieniła wszystko, całe moje istnienie. Zrezygnowałam z możliwości patrzenia na Jego oblicze, dla działania zgodnie z moją wolą. Byłam jednym z wyższych Aniołów, teraz jestem Upadłym. Mam to, co chciałam, ale czy jest mi lepiej?
Dość często tęsknie za tym uczuciem miłości Bożej w każdym elemencie mojego bycia. Ludzie jak i Upadli nie odczuwają jej tak, jak Aniołowie. Kiedyś wyczuwałam ją całą swoją istotą, każdą cząstką. Teraz zbyt się od Niego oddaliłam. Uczucie to zniknęło od razu po podjęciu decyzji.
Nie raz patrzę w niebo szukając wzrokiem Jego obecności. Wiem, że jest wszędzie, jednak nie mogę tego zobaczyć. Chyba najbardziej tęsknie właśnie za tym.
Boże wybacz mi, ale zrobiłam to z miłości do Ciebie. Byłeś zbyt dobry dla niewiernych. Miłość Twoja nie miała końca, a oni nie powinni istnieć! Dlatego oddaliłam się o Ciebie. Żeby ich zniszczyć. W ostatecznym rozrachunku moje istnienie nie będzie się liczyć. Ważne będzie ich nieistnienie. Wybacz. Nie mogłam już obserwować jak ich śmiałość pnie się coraz wyżej. Jak atakują i lekceważą Twoje słowa. Bolało mnie to zbyt często i zbyt mocno.
Dlatego też stoję tutaj, obserwując ich z cienia. Niewiernych. Zaślepionych. Nawet mnie nie dostrzegają. Wyczuwam w nich obecność zła. Sączy się ono z każdej pory w ich skórze. Duszę się od tego zapachu. Liczę ich ostatnie sekundy życia. Nie napawam się samym czynem, jednak tym, że robię to dla Niego. Wiem, że zapewne potępia moje działanie. Wiem o tym doskonale. Jednak muszę zrobić to, co uważam za słuszne. Nie mogłam znieść bezsilności będąc Aniołem. Dusiłam się, oczekując na ostateczne działanie, do którego nasz Ojciec będzie zmuszony nas wysłać. Zbyt mocno ich kocha. Nie dostrzega tego, że niektórzy się nie zmienią. Że nie zasługują na Jego miłosierdzie.
Uciekłam na Ziemię. Uciekłam od Niego, jednak wiem, że nadal się o mnie troszczy. Ja, która Go zdradziłam, nawet w dobrej wierze, wiem, że nie odwrócił się ode mnie, nie tak do końca. Chociaż moja zdrada bolała Go bardziej, niż złe czyny ludzi. Nie zasługuję na Jego miłosierdzie, jednak głęboko go pragnę. Wręcz potrzebuję!
Odkąd stałam się Upadłym bardziej doceniam Jego miłość. Nie odczuwam jej, dlatego tym bardziej jej pożądam. Aniołowie nie wiedzą jak to jest. Nie potrafią docenić tego, że są tak blisko Niego. Sama wcześniej tego nie doceniałam. Teraz jednak już wiem. Dzięki temu, że upadłam, potrafię kochać Go najbardziej jak umiem. Nikt nie dorówna ogromowi Jego miłości, jednak moja już większa być nie może.
Gdybym ponownie stanęła przed wyborem bycia Aniołem, czy Upadłym, podjęłabym taką samą decyzję. Wolę pragnąć Jego miłości i dążyć to tego, żeby na nią zasłużyć, niż mieć ją za darmo i nie potrafić jej docenić.


ZAPOWIEDZI I NOWOŚCI
Moja dłuższa nieobecność spowodowała, że nazbierało się dość sporo ciekawych (w moim odczuciu) nowości na polskim rynku wydawniczym. Nadrabiam, nadrabiam...
Hades - Alexandra Adornetto
Bethany Church jest aniołem. Została przysłana na ziemię, aby powstrzymać panoszące się tu siły ciemności. Choć zakochanie się w chłopaku nie było częścią odgórnego planu, więź pomiędzy Xavierem a Beth jest bardzo silna. Niestety, ani to uczucie, ani opieka dwójki archaniołów, Gabriela i Ivy, nie zdołają uchronić Beth przed diabelskim podstępem, który zawiedzie ją wprost do czeluści piekielnych. Jack Thorn zażąda za jej uwolnienie zapłaty, która nie tylko zagrozi Bethany, lecz może także kosztować życie jej bliskich. Czy Bethany nie straci wiary w miłość?
Czy zdoła wypełnić swoją misję? Czy niebo jej pomoże?
Bohaterowie historii, którą Alexandra Adornetto rozpoczęła w świetnie przyjętym Blasku, powracają w powieści wartkiej i pełnej niespodziewanych zwrotów akcji. Anioły zmuszone będą stawić czoło demonom, a miłość wystawiona zostanie na niezwykle ciężką próbę.
Premiera: 7 marca 2012 r.
Ilość stron: 392
Cena: 36,90 zł
Wydawnictwo: Bukowy Las  
 
Santa Olivia - Jacqueline Carey
Mówili, że figura Matki Boskiej Bolesnej zapłakała krwawymi łzami w dniu, gdy zaraza zawitała do Santa Olivia. Mówili, że Bóg odwrócił twarz od rodzaju ludzkiego. Mówili też, że święci pamiętają to, o czym Bóg zdążył zapomnieć, jeśli chodzi o ludzkie cierpienie.
W Santa Olivia nie ma litości. Nie ma stąd także ucieczki. W odizolowanej strefie buforowej między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem, pozbawieni praw obywatelskich mieszkańcy niewielkiego miasteczka są bezsilni wobec losu. Aż pewnego dnia narodzi się wśród nich ktoś niezwykły – córka Człowieka-Wilka, będącego dziełem inżynierii genetycznej. Człowiek-Wilk miał stać się bronią doskonałą. Stworzono go nadludzko silnym, zabójczo szybkim, niezwykle wytrzymałym. Nigdy nie zaznał uczucia strachu. Nosząca imię na cześć zaginionego ojca, Loup Garron odziedziczyła te cechy.
Widząc przyjaciół i sąsiadów cierpiących z rąk uzbrojonych okupantów, Loup nie potrafi pozostać obojętna. Postanawia pomścić ich krzywdy. Wspierana przez garstkę miejscowych sierot, skryta pod przebraniem, wymierza sprawiedliwość stojącym ponad prawem. Loup wie, że jeśli da się złapać, straci nie tylko wolność, ale również życie. 
Premiera: 7 marca 2012 r.
Ilość stron: ??
Cena: 37,90 zł
Wydawnictwo: Piąty Peron
 
Bezwzględna - Gail Carriger
W najnowszej powieści Lady Alexia Maccon znowu pakuje się w środek wielkiego zamieszania, ale tym razem to nie jej wina. Gdy szalony duch grozi królowej, bezduszna wszczyna śledztwo i wpada na trop pewnej drażliwej sprawy z przeszłości. Na domiar złego jej siostra postanawia walczyć o prawa kobiet
(szok!), madame Lefoux tworzy potwora, a na ulicach Londynu panoszą się jeżozwierze mordercy. Afera goni aferę i Alexia nie ma czasu pamiętać, że jest w ósmym miesiącu ciąży.
Ponadto czwarty tom odpowie  na dręczące wszystkich pytanie – co zawiera tajemnicza beczka w pracowni madame Lefoux? – oraz przyniesie odpowiedzi na wiele ważkich kwestii, jak ta, czy Biffy zostanie subiektem, co kryje garderoba lorda Akeldamy i czy zostanie on dyktatorem mody w stolicy?
Premiera: 6 marca 2012 r.
Ilość stron: 364
Cena: 35,90 zł
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Spirala - Roderick Goron, Brian Williams
Piąty tom światowego bestsellera. Zaskakujący, brutalny, budzący grozę i przerażenie!
Według Barry`ego Cunninghama - odkrywcy Harry`ego Pottera - to najbardziej pasjonująca książka z tej fantastycznej serii. Uważajcie, będzie się działo!
Styksowie rozkręcają w Górnoziemiu spiralę chaosu.
Niebawem zaczną ostateczną ofensywę i podbój świata. Tym razem to kobiety Styksów przygotowują straszną i odrażającą niespodziankę. Na ich drodze staną jedynie Will ze swoimi przyjaciółmi, a także zespół złożony z ekscentryków i wyrzutków oraz... emerytowanych komandosów. Czy mają szanse pokonać Styksów?Czy w obronie ludzkości dojdzie do wojny biologicznej z użyciem śmiercionośnych wirusów? Czy do zagłady światów we wnętrzu Ziemi doprowadzi wybuch bomby atomowej?
Sądzisz, że Styksowie to paskudna rasa? Jest jeszcze gorzej, niż myślisz. O wiele, wiele gorzej!
Zastanawiasz się, jak rozmnażają się Styksowie?
Premiera: 7 marca 2012 r.
Ilość stron: 432
Cena: 35,99 zł
Wydawnictwo: Wilga


Klątwa tygrysa - Colleen Houck
Sama J.K. Rowling chciałaby napisać tę książkę. Wartka akcja, świetna fabuła, poezja, miłość i magia, a przy tym zawrotne tempo zdarzeń.
„Romantic Times”
Klątwa tygrysa pochłonęła mnie bez reszty. Co chwila wstrzymywałam oddech i piszczałam z zachwytu. To magiczna książka.
Becca Fitzpatrick
Literacki fenomen! Powieść odrzucona przez wydawców, ukochana przez czytelników.
Magnetyczne oczy tygrysa. Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona. Namiętność silniejsza niż strach. Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom. Czy poświęcą wszystko w imię miłości?
Premiera: 7 marca 2012 r.
Ilość stron: ??
Cena: 32,90 zł
Wydawnictwo: Otwarte 

 
Recenzent - Dean Koontz
Cullen Greenwich jest pisarzem, ojcem sześcioletniego, nadzwyczaj uzdolnionego syna. Właśnie ukazała się jego szósta powieść, która powszechnie zbiera pozytywne oceny – z wyjątkiem jednej, napisanej przez Shearmana Waxxa, czołowego krytyka literackiego w Ameryce. Jego recenzja jest nie tylko wyjątkowo niepochlebna, ale mija się z faktami. Okazuje się, że krytyk mieszka w pobliskiej Laguna Beach i uchodzi za ekscentryka. Wbrew radom Cullen postanawia przynajmniej zobaczyć, jak wygląda tajemniczy adwersarz. W rezultacie dochodzi do przypadkowego spotkania obu mężczyzn w toalecie restauracji. Na pożegnanie Waxx wymawia pojedyńcze słowo, które w uszach Cullena brzmi jak groźba – zguba. Tego samego wieczoru Waxx składa nocną wizytę w domu Greenwichów. John Clitherow – pisarz, który trzy lata wcześniej znalazł się na celowniku demonicznego krytyka – informuje Cullena, iż Waxx to niebezpieczny psychopata, który w okrutny sposób zamordował jego córki, żonę i rodziców. Radzi mu, by natychmiast uciekał wraz z bliskimi. Następuje eskalacja groźnych wydarzeń: kolejne nocne włamanie, brutalna napaść, w końcu dom Cullena zostaje wysadzony w powietrze. Tropieni jak dzikie zwierzęta, pisarz i jego żona muszą stawić czoła Złu w najczystszej postaci – inaczej zginą... 
Premiera: 7 marca 2012 r.
Ilość stron: 416
Cena: 33,90 zł
Wydawnictwo: Albatros
  
Moje życie w haremie - Jillian Lauren
Adoptowana przez zamożne nowojorskie małżeństwo, ale skonfliktowana z rodzicami Jillian opuszcza dom w wieku szesnastu lat. Wiąże się z alternatywnym teatrem na Broadwayu i zaczyna dorabiać jako striptizerka, a następnie jako ekskluzywna call girl. Marzy o karierze aktorskiej. Z braku perspektyw przyjmuje ofertę zatrudnienia za duże pieniądze w charakterze dziewczyny do towarzystwa w Singapurze – w rzeczywistości ląduje w Brunei i zostaje jedną z kilkudziesięciu kobiet tworzących harem księcia Jefriego, młodszego brata sułtana. Jako faworyzowana, potem trzymana na dystans kochanka spędza (z przerwą na pobyt w Ameryce) osiemnaście miesięcy w złotej brunejskiej klatce, opływając w ekskluzywne ciuchy i kosztowności, uczestnicząc w niekończących się imprezach i przyjęciach. Stąpa po wykończonych złotem dywanach i rywalizuje o względy księcia z grupą gotowych na wszystko ślicznotek. Prowadzi dziennik. Kiedy w końcu wraca do domu, otrzymuje w prezencie tyle cennej biżuterii że, jak sama pisze, „powinna podróżować z obstawą”.
Premiera: 7 marca 2012 r.
Ilość stron: 368
Cena: 33,90 zł
Wydawnictwo: Albatros
 
Stan wstrzymania - Charles Stross
Jest rok 2018. Sierżant Sue Smith z edynburskiej policji dostaje dość szczególne wezwanie. W firmie Hayek Associates, młodej spółce, która dopiero co weszła na londyńską giełdę, obrabowano bank. Jednakże forma tego rabunku wykracza nieco poza dotychczasowe doświadczenia Sue.
Główni podejrzani to banda orków-maruderów, ze wsparciem ogniowym smoka. Bank mieści się w wirtualnej rzeczywistości gry "Avalon 4", a włamanie się do niego podobno jest niemożliwe. Kiedy wieść się rozejdzie, Hayek Associates i wszystkie ich wirtualne „ekonomie” trafi szlag.
Dochodzenie wydaje się Sue bezcelowe i bezsensowne, ale im głębiej kopie, tym sprawa zatacza większe kręgi. Potężni gracze – prawdziwi i pikselowi – obserwują każdy jej ruch, a od rozwiązania tej zagadki zależy znacznie więcej niż tylko bezpieczeństwo finansowe fikcyjnych postaci jakichś graczy…
Premiera: 24 lutego 2012 r.
Ilość stron: 416
Cena: 35,00 zł
Wydawnictwo: Mag

Śmiercionośne fale  - Carrie Ryan
Główna bohaterka pierwszego tomu dociera do społeczności żyjącej nad brzegiem oceanu. Kim są? Dlaczego Siostrzeństwo tyle czasu okłamywało mieszkańców wioski? Na te i inne nurtujące czytelników bestsellerowej pisarki Carrie Ryan pytania odpowie druga część cyklu jej autorstwa.
Poznajemy w niej nastolatkę Gabrielle, która razem z matką mieszka w starej latarni sprzed Powrotu. Dotychczas wiodła względnie bezpieczne życie - jej miasteczko otoczone jest Barierą, której przekroczenie grozi najsurowszą karą, ale jednocześnie chroni ich przed Mudo. W świecie, po którym wciąż krążą hordy ogarniętych niewysłowionym głodem martwych, każda czynność podporządkowana jest względom bezpieczeństwa. Otoczeni przez śmierć ludzie muszą niejedno poświęcić, by przetrwać. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, by utracić wszystko… Niestety Gabrielle przyszło przekonać się o tym na własnej skórze. Dziewczyna w ciągu jednej nocy traci wszystko – przyjaciół, rodzinę, ukochanego. Nie wie już, kim jest, więc postanawia zaryzykować życie, by odnaleźć tego, który pokazał jej, czego naprawdę pragnie. Nawet jeśli nie ma już dla niego ratunku…
Czy poradzi sobie po drugiej stronie Bariery? Czy wybierając wolność da się przeżyć? Czy miłość może pokonać śmierć?
Premiera: 5 marca 2012 r.
Ilość stron: ??
Cena: 35,90 zł
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc 

Nieśmiertelny - Catherynne M. Valente
Kościej Nieśmiertelny odgrywa w rosyjskim folklorze tę samą rolę, co diabły i wiedźmy w zachodnioeuropejskiej kulturze: groźnej i złej postaci, negatywnego bohatera niezliczonych opowieści przekazywanych ustnie i pisemnie przez pokolenia. Ale jeszcze nigdy nie oglądaliśmy Kościeja oczami Catherynne Valente, która unowocześnia i przemienia dawną legendę, przenosząc akcję do współczesnych czasów i umieszczając ją na tle najistotniejszych wydarzeń w dwudziestowiecznej historii Rosji.
Mimo to, „Nieśmiertelny” nie jest nudną książką historyczną;płonie żywym ogniem, zapoznając nas z losami młodej Marii Moriewny, która ze sprytnego dziecka rewolucji zmienia się w piękną oblubienicę Kościeja, by w końcu doprowadzić go do zguby. Po drodze spotykamy stalinowskie domowe elfy, uczestniczymy w czarodziejskich wyprawach, poznajemy liczne tajemnice oraz kulisy biurokracji, pożądania i władzy. „Nieśmiertelny” to zderzenie historii magicznej z prawdziwą, rewolucji z mitologią i miłości ze śmiercią, które w oszałamiający sposób tchnie nowe życie w rosyjskie mity.
Premiera: 2 marca 2012 r.
Ilość stron: 304
Cena: 37,00 zł
Wydawnictwo: Mag

14 komentarzy:

 1. Gratuluję ;]

  Ja czekam na Bezwzględną, na inne również mam ochotę :)

  Jak pojawi się następna ankieta to z pewnością wezmę w niej udział.

  Pozdrawiam, Klaudia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje!
  Ja z całego serca pragnę "Klątwy Tygrysa" i to teraz, zaraz!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo Po prostu marzę o Klątwie Tygrysa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję wygranej!
  Już nie mogę się doczekać " Hadesu" i "Klątwy tygrysa".

  OdpowiedzUsuń
 5. Ze wszystkim książek najbardziej do gustu przypadła mi "Moje życie w haremie". Bardzo lubię książki oparte na faktach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję bardzo!!
  Już wysyłam maila :)

  "Bezwzględna" i "Klątwa Tygrysa" to coś na co czekam! :) Już mam za sobą pozostałe tomy "Protektoratu Parasola", zatem nie mogę już doczekać się tego! :) A "Klątwa..." zapowiada się na prawdę bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Carey i Valente to jedne z najbardziej uzdolnionych pisarek z kręgu fantastyki - czekam na obie ich pozycje plus "Stan wstrzymania" Strossa. Reszta daleko odbiega od moich zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z zapowiedzi ciekawi mnie "Klątwa tygrysa", "Bezwzględna", "Santa Olivia" oraz wiele innych książek, których nie wymieniłaś. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję, praca rzeczywiście świetna :) Widzę, żę czekają nas bardzo ciekawe premiery...

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje dla Ruczka.
  Z zapowiedzi najbardziej intryguje mnie ,,Moje życie w haremie'', choć inne pozycje też wydają się ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję wygranej, a co do zapowiedzi - Czekam na Klątwę Tygrysa ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Ach, ja również gratuluję Ruczkowi wygranej! Zdecydowanie zasłużona :)
  Bardzo fajne te zapowiedzi!

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiosna pełna premier. "Klątwę tygrysa" bardzo miło wspominam ;)

  OdpowiedzUsuń