niedziela, 21 czerwca 2015

Gdzie ta polska wersja? #30


The Dark and Hollow Places - Carrie Ryan
Jest wiele rzeczy, o których Annah chciałaby zapomnieć: wyraz twarzy siostry, gdy Annah zostawiła ją w Lesie Zębów i Rąk, jej pierwsze spojrzenie na Hordę na ulicach Mrocznego Miasta, wpijający się w nią drut kolczasty, który zostawił jej blizny na resztę życia. Ale przede wszystkim Annah chciałaby zapomnieć o dniu, w którym Elias zostawił ją, by dołączyć do Rekrutów.
Świat Annah zatrzymał się i od tamtej pory dziewczyna wciąż czeka na powrót Eliasa. Bez niego nie czuje się bardziej żywa od zmarłych, włóczących się po otaczających ją ruinach. Aż pewnego dnia poznaje Catchera i jej serce znowu zaczyna bić szybciej. Ale Catcher skrywa swoje własne tajemnice. Mroczne, przerażające prawdy łączące go z przeszłością, o której Annah tak bardzo chciała zapomnieć, a także przyszłością, o której bała się myśleć. Wszystko leży w jej rękach: czy będzie w stanie dalej żyć w świecie pokrytym krwią żywych? Czy może jedyną ucieczką przed potwornością Powrotu okaże się dla niej śmierć?
Co to jest? Trzeci i ostatni tom serii Las Zębów i Rąk.
Dlaczego? Pierwszy tom porwał mnie, wbił w serce zakażoną zombie-wirusem drzazgę i pozostawił niesamowity niedosyt, pragnienie poznania ciągu dalszego. Drugi tom nieco mnie zawiódł, ale ostatecznie był nawet znośny. A Miejsca ciemne i puste, bo tak ma brzmieć polski tytuł, pozostają wielką tajemnicą. Wydawnictwo Papierowy Księżyc zapowiadało premierę tej powieści na początek roku 2012. Mamy połowę roku 2015, książki jak nie było, tak nie ma.
Szanse na wydanie? Duże. Zakładając, że Papierowy Księżyc wreszcie weźmie się w garść ;)

Czytaliście wcześniejsze tomy Lasu Zębów i Rąk? Też czekacie na zakończenie tej historii?
Miłej niedzieli!

3 komentarze:

 1. Mi się pierwszy tom nie podobał, wymęczyłam się na nim okropnie. Drugi był lepszy, ciekawszy, choć i tak zachwycona nie jestem. Mimo to chciałabym sięgnąć po trzecią część i poznać zakończenie tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że zostanie w wydana w Polsce, ale powoli zaczynam myśleć, że to się nigdy nie stanie :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co wiem, to nie ma co liczyć na jej wydanie w najbliższym czasie o ile w ogóle do tego dojdzie...

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń