niedziela, 5 października 2014

Gdzie ta polska wersja? #12


Sinner -Maggie StiefvaterSinner koncentruje się na Cole'u St. Clair, ważnej postaci bestsellerowej trylogii Wilki z Mercy Falls. Wszyscy sądzą, że znają historię Cole'a. Sława. Uzależnienie. Upadek. Zniknięcie. Ale tylko kilka osób zna najmroczniejszy sekret Cole'a - jego umiejętność zmiany w wilka. Jedną z nich jest Isabel. Kiedyś mogli się nawet pokochać. Ale to było chyba wieki temu. Teraz Cole powrócił. Znów w świetle fleszy. Znów w strefie zagrożenia. Znów w życiu Izabel. Czy tego grzesznika można jeszcze ocalić?
Co to jest? Kontynuacja Drżenia, Niepokoju i Ukojenia; dodatek do serii, oznaczany numerem 4 lub 3.5.
Dlaczego? Trylogia zdobyła moje serce, mimo że koncentrowała się na związku pomiędzy dziewczyną i chłopakiem-wilkołakiem. Została jednak poprowadzona w tak interesujący sposób, że zupełnie mi to nie przeszkadzało. No i Cole, na którym ma koncentrować się Sinner (Grzesznik)... Choćby ze względu na niego chciałabym przeczytać tę książkę.
Szanse na wydanie? Przeciętne. Wilga wydawała trylogię jakiś czas temu i wszyscy uznali serię za zamkniętą. A tu niespodziewanie, w lipcu 2014 roku, pojawiła się kolejna książka! Biorąc pod uwagę popularność Wilków, myślę, że Wilga zdecyduje się na wykup praw.

Czytaliście Wilki z Mercy Falls? Co sądzicie o kolejnej książce w serii, tym razem koncentrującej się na konkretnej, właściwie drugoplanowej postaci?

3 komentarze:

  1. Czytałam trylogię Wilków z Mercy Falls, a Cole'a bardzo polubiłam więc z miłą chęcią sięgnęłabym po "Sinner" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubiłam Cole'a i z chęcią przeczytam książkę jemu poświęconą. Mam nadzieję, że Wilga będzie "łaskawa" dla nas czytelników i wyda "Sinner";)

    OdpowiedzUsuń
  3. Co takiego tajemniczego jest w brzmieniu imienia Isabel, że się coraz częściej przez dzieła o podobnej do tej atmosferze przewija?

    OdpowiedzUsuń