środa, 12 marca 2014

Obecnie się czyta #3

Rodzina Wenclów. Wspólnik - Lena Najdecka
Oto historia o bogatym klanie Wenclów, których perypetie są doskonałym przykładem na to, że pieniądze nie zawsze szczęście dają.Poznajemy nestorów rodu, ich trzech synów, szanowne małżonki dwóch z nich oraz kilka innych postaci, w mniejszym lub większym stopniu wpływających na ich losy.

Póki co stwierdzam, że nie podoba mi się styl pisania (na razie nie potrafię doprecyzować powodu; na to przyjdzie czas w recenzji), jak również kreślony przez autorkę wizerunek polskich bogaczy. Być może tak jest naprawdę: dla świata eleganccy dżentelmeni w garniturach, dla rodziny wieśniaki jadące nieprzyjemną gwarą?
Postęp: 29%

Przez burze ognia - Veronica Rossi
Jakże mogłabym odpuścić sobie tę dość popularną ostatnio serię? Oto mieszanka science fiction z postapokaliptyczną powieścią dla młodzieży. Głównymi bohaterami są Aria, mieszkanka "wewnątrznego świata" i Peregrin (Perry), dzikus. Nad ich głowami kotłuje się eter, a ich drogi - na tę chwilę - jakby się ku sobie zbliżają.

Nie wiem, co dla całej intrygi będzie wnosił wspomniany eter, ale przeczuwam, w jaki sposób zechce "spiknąć" ze sobą protagonistów. Wątek zaginionej matki Arii również chyba przejrzałam - ale ciężko przesądzić, toż to dopiero początek.
Postęp: 23%

Czytaliście te książki? Co o nich sądzicie?
I co teraz czytacie?

4 komentarze:

 1. Obie książki mam za sobą i obie oceniam na plus. "Wspólnik" jest mroczny, brudny i taki właśnie... obnażający wszystkie wady większości nowobogackich. Ale co by nie mówić, jest prawdziwy, niestety.
  "Przez burze ognia" miała słabsze momenty, ciągnęła się czasami, czasami gnała strasznie ale suma sumarum zrobiła na mnie dobre, mocne wrażenie i chciałabym się dobrać do następnej części.
  Myślę, że na obu się nie zawiedziesz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Łał, nawet procentowy postęp wyliczyłaś :) Żadnej niestety nie czytałem, czekam na recenzje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam więc na recenzje! Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 4. A "Przez burze ognia" właśnie znajdują się na mojej półce. :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń