środa, 12 lutego 2014

Obecnie się czyta, #2

Kolejny odcinek "Obecnie się czyta". Zapraszam :)

Religia - Tim Willocks /Rebis, 2014/
Wbrew pozorom nie jest to książka religijna. Akcja toczy się z wieku XVI. Opowiada - póki co - o około czterdziestoletnim Mattiasie, wojowniku, inkwizytorze Ludivico Ludivicim, hrabinie Carli, jej przyjaciółce Amparo, a przede wszystkim o nacierających na Maltę Turkach. Zarysowują się kolejne intrygi, m.in. w celu zmiany papieża.
Nieelegancki język (również w ustach księży), ciekawy pomysł i wierne oddanie faktycznym wydarzeniom historycznym. Porównanie Wikipedii z treścią wypadło jak najbardziej pozytywnie: Wielkie Oblężenie Malty, panujący Papież... zobaczymy, co będzie dalej.
Na razie jestem zachwycona.
Obsidian - Jennifer L. Armentrout /Entangled Teen, 2011/
Jestem niemal pewna, że seria Lux miała ukazać się w Polsce nakładem jakiegoś wydawnictwa, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Nie czytałam żadnych blurbów i nie wiem, o czym dokładnie ma być ta książka. Póki co poznałam siedemnastoletnią Katy i jej wrednego sąsiada. Jestem pewna, że między tą dwójką "coś" będzie. Zapowiada się kolejny zmierzchopodobny twór.
Mam nadzieję, że dotrwam do końca :)
A Wy, co teraz czytacie?

4 komentarze:

 1. A mi też się coś z tym Luxem kojarzy. No ale tytuł "Obsydian" to tylko przychodzi mi do głowy tytuł "Obsydianowe serce", po którego zobaczeniu pognałam do słownika sprawdzając, czym ów obsydian wgl jest xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Żaden z tych tytułów nie jest dla mnie.

  Ja obecnie czytam drugi tom serii o Marii Antoninie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obsidian zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że kiedyś ukaże się w Polsce.

  OdpowiedzUsuń