niedziela, 23 lutego 2014

Gdzie ta polska wersja?, #1

Witam w nowym, (myślę) dwutygodniowym cyklu Gdzie ta polska wersja? Jakby sens nie był jasny - pisać będę o tym, co jeszcze się w Polsce oficjalnie nie ukazało, a moim zdaniem powinno, bo...

The Devil's Graveyard - Anonim
Co to jest? Kontynuacja (trzecia książka) cyklu Księga bez tytułu wydanego w Polsce przez Świat Książki. The Devil's Graveyard to w sumie spin-off, którego akcja ma miejsce gdzieś pomiędzy pierwszą i drugą książką.
Dlaczego? Zaznajomieni z wcześniejszymi tomami znają odpowiedź. Pozostałym odpowiem: to brutalna, ale wciągająca historia zabijaki zwanego Bourbon Kidem. Facet niczego się nie boi, ale ma też swoją łagodniejszą stronę. To jakby połączenie Blade: Wieczny łowca z Dr. Jekyll i pan Hyde, osadzone we współczesnej Ameryce. Seria ocieka sarkazmem i humorem (również tym najczarniejszym), pęka od niesamowitych zwrotów akcji.
Szanse na wydanie? Znikome. Świat Książki mocno ograniczył swoją wydawniczą działalność, rozliczne prośby i petycje czytelników nie spotkały się dotąd z pozytywnym odzewem.

Czy i Wy liczycie na ukazanie się tych książek w Polsce?
Macie książki, przy których zadajecie sobie pytanie: Gdzie ta polska wersja? 
Na kolejny odcinek zapraszam za dwa tygodnie :)

2 komentarze:

  1. Czy mogłabym czasem podebrać Ci tą akcję? :P Oczywiście, z linkiem do Twojego bloga :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam pierwszy tom, kupiłem kiedyś za dychę, ale wciąż nie przeczytałem. Rzekomo dobre, czas pokażę, czy też będę tęsknie wyglądał promyka nadziei na tłumaczenie kontynuacji ;-)

    OdpowiedzUsuń