niedziela, 25 stycznia 2015

Gdzie ta polska wersja? #20


Emergent - Rachel Cohn
Zhara, Pierwsza. Elysia, jej klon. Z pozoru identyczne. Ale wygląd może zmylić.
Kiedy Zhara gra, dąży do zwycięstwa. Myślała, że uciekła z piekielnego ośrodka doktora Lusardiego, ale koszmar dopiero się zaczyna. Elysia przejęła wszystko, co posiadła jej ładniejsza wersja i co przypominało jej o wszystkich życiowych porażkach. Ukochany Zhary zamienił ją na Elysię. Zhara pozbędzie się klona, bez względu na cenę.
Elysia poznaje prawdę: ma duszę. Jej Pierwsza żyje. Wie, że Zhara cierpi, widząc ją z Alexandrem, ale nie chce go zostawić.
Co to jest? Drugi tom tetralogii Annex, kontynuacja Bety.
Dlaczego? Beta wprowadziła czytelnika w interesującą rzeczywistość, w której obok "normalnych" ludzi istnieją ich klony. Dziś kupiłam sobie tom pierwszy i na pewno przeczytam go w najbliższym czasie, chcąc dowiedzieć się, co wymyśliła Rachel Cohn. Jak przedstawiła konflikt na linii człowiek-klon. Czy Pierwszy i jego klon w ogóle się znają?
Szanse na wydanie? Przeciętne. Emergent miało swoją światową premierę w październiku 2014 roku, a Czarna Owca nie zasłużyła sobie na miano "porzucacza" serii książkowych. Książki będę wypatrywać niecierpliwie!

Czytaliście Betę, albo zamierzacie przeczytać? Jakie macie przeczucia w stosunku do tej serii?
Miłej niedzieli!

3 komentarze:

  1. Nie znam tej serii. Jeśli wydadzą kontynuację, to może się skuszę, bo w sumie zaczyna c teraz coś, co może nie mieć polskiej kontynuacji, to dla mnie tortura (zwłaszcza, gdyby Beta mi się spodobała...).

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam tom pierwszy i też tak się zastanawiam, gdzie jest kontynuacja z okładką w pomarańczowej tonacji. Mimo wszystko (a minusów było parę w tej historii) to chciałabym poznać jednak zakończenie wątków - pod finał było bardzo ciekawie !

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszędzie szukałam kontynuacji i ubolewam nad faktem, że jeszcze jej nie ma !

    OdpowiedzUsuń