piątek, 9 października 2015

Czytaj PL! - darmowe ebooki w kilku miastach Polski

Witajcie!
Dziś nieco informacyjnie - może nawet propagandowo - ale chcę Was poinformować o fajnej akcji, jaka została zorganizowana w październiku. Chodzi mi o Czytaj PL! Nie odchodźcie od komputerów, czytajcie dalej :)
Ogólnie chodzi o to: od 1 do 31 października na ulicach niektórych polskich miast - Krakowa, Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy - pojawiły się wirtualne wypożyczalnie książek. Aby z nich korzystać, potrzebna Wam będzie aplikacja CzytajPL!, którą za darmo możecie pobrać z AppStore czy Google Play. Następnie musicie zlokalizować plakat z dostępnymi książkami oraz kodami QR i zeskanować jeden (tak, niestety tylko jeden!) z nich. W odnalezieniu skarbu - czy też plakatów - pomoże Wam strona jakdojade.pl Co ważne, książka będzie dostępna jedynie przez październik, macie więc ograniczoną ilość czasu na jej przeczytanie.

A jakie książki możecie wypożyczyć? Na to najlepiej odpowie poniższy plakacik (żeby było wyraźniej, możecie kliknąć w grafikę).

W akcję włączyły się wydawnictwa Czwarta Strona, Dom Wydawniczy PWN, Insignis Media, Karakter, Od deski do deski, Stara Szkoła, Wielka Litera, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Otwarte, Znak, Znak Emoticon oraz Znak Literanova.

Ja na pewno niebawem przejdę się po Krakowie, szukając punktów dostępowych. Was zachęcam do tego samego. Bo warto czytać. (Zwłaszcza za darmo ;) )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz