niedziela, 31 maja 2020

Książkowe nowinki ze świata - czerwiec 2020

Książkowe nowinki ze świata - subiektywny spis powieści, które ukazują się w bieżącym miesiącu na zagranicznych rynkach i wydają się godne uwagi.Again Again - E. Lockhart

Gdybyś mógł ponownie przeżyć swoje życie, co zrobiłbyś inaczej?
Po rodzinnej katastrofie i nieoczekiwanym romantycznym wstrząsie, Adelaide Buchwald rozpoczyna lato, podczas którego tysiące razy zakocha się i odkocha - przy okazji konforntując się ze swoimi sekretami, pojęciem miłości i zawiłościami ludzkiego umysłu.
Again Again to zabawna historia, która nieraz Cię zaskoczy, oraz da Ci bohaterkę siłującą się z okropnym i wspaniałym problemem kochania innych.
Data wydania: 2 czerwca
 

Devolution: A Firsthand Account of the Rainier Sasquatch Massacre - Max Brooks

Gdy popioły i chaos związane z wybuchem Mount Rainier opadły, historia masakty z Greenloop zdążyła zostać zapomniana i taką pozostała... aż do dzisiaj.
Dzienniki Kate Holland, mieszkanki zrujnowanego miasta, odkrywają historię zbyt wstrząsającą - i niosącą za sobą zbyt wiele implikacji - by o niej zapomnieć.
Na kartach powieści, Max Brooks po raz pierwszy ujawnia niesamowite wyznania Kate, łącząc jej słowa z wynikami swojego śledztwa i legendarnymi bestiami, które miały być odpowiedzialne za masakrę.
Opowieść Kare pokazuje niesamowitą siłę i wytrzymałość, zdolność ludzkości do stanięcia twarzą w twarz z drapieżnikiem, a co za tym idzie, z barbarzyństwem i śmiercią.
Ale nie tylko.
Bo jeśli słowa Kate Holland są prawdą, musimy zaakceptować niemożliwe. Musimy przyjąć do wiadomości, że istota znana jako Wielka Stopa istnieje - i jest bestią o niezwykłej sile i zaciekłości.
Data wydania: 16 czerwca

The Angel of the Crows - Katherine Addison

W alternatywnym Londynie lat 80. XIX wieku, anioły zamieszkują każdy budynek publiczny, a wampiry i wilkołaki przemierzają ulice wraz z ludźmi. Fantastyczna utopia, z kilkoma drobiazgami: aniołowie mogą Upaść, a ten Upadek przypomina wybuch bomby atomowej, zarówno w fizycznym i metafizycznym świecie. A ludzie nadal są ludźmi, mają swoje sympatie, żądze, namiętności i chęci morderstwa.
Ulicami Londynu przemyka też Kuba Rozpruwacz. Ale nad miastem czuwa anioł. Anioł Kruków.
Data wydania: 23 czerwca
 

The Order of the Pure Moon Reflected in Water - Zen Cho

Zen Cho powraca z wuxia fantasy, łącząc żywiołowość filmów sztuk walki z postaciami z marginesów historii.
Do kawiarni wchodzi bandyta, a dalej jest tylko gorzej. Guet Imm, młoda wyznawczyni Zakonu Czystego Księżyca, dołącza do grupy złodziei (czy im się to podoba, czy nie) by chronić święty obiekt. Trafia w środek intrygi bardziej skomplikowanej, niż mogłaby sobie tego życzyć.
Data wydania: 23 czerwca
 

Seasons of the Storm (Seasons of the Storm #1) - Elle Cosimano

Pewnej zimnej nocy Jack Sommers staje przed wyborem - żyć wiecznie zgodnie ze starymi, magicznymi regułami Gai lub zginąć.
Jack wybiera życie i zostaje Zimą - nieśmiertelnym, fizycznym przedstawieniem pory roku na Ziemi. Co roku ma polować na Porę, która panuje przed nim. Lato zabija Wiosnę. Jesień zabija Lato. Zima zabija Jesień. A Wiosna zabija Zimę.
Jack i Fleur, Zima i Wiosna, wbrew przeciwnościom, zakochują się w sobie. By być razem, muszą wyrwać się z cyklu, który ich od siebie oddala. Ale ich stwórca nie wypuści ich bez walki.
Data wydania: 23 czerwca
 

Forest of Souls (Shamanborn #1) - Lori M. Lee

Sirscha Ashwyn pochodzi z niczego, ale stała się czymś. Po latach treningu mającym na celu uczynienie z niej królewskiego szpiega, jej plany ulegają zmianie: szamani atakują i zabijają jej najlepszą przyjaciółkę, Saengo.
Sirschy jakoś udaje się przywrócić Seango do życia.
Gdy okazuje się, że Sirscha jest pierwszą od dawna przewodniczką dusz, zostaje ona wezwana na dwór Króla Pająka. Ten od wieków wykorzystywał swoje wpływy nad Martwym Lasem - starym lasem zamieszkałym przez dusze - dla utrzymania pokoju pomiędzy królestwami. Teraz drzewa dziczeją i wymykają się spod kontroli. Tylko przewodnik dusz może nad nimi zapanować. Zbliża się wojna, a Sirscha musi opanować swoje nowe zdolności, nim drzewa zniszczą kruchy pokój lub, co gorsza, zagarną Saengo, za którą dziewczyna oddałaby życie.
Data wydania: 23 czerwca
 

The Request - David Bell

Ryan Francis ma wszystko - świetną pracę, wspaniałą żonę, piękne dziecko - i chętnie umieszcza zdjęcia swojego idealnego życia w mediach społecznościowych. Pewnej nocy jego przyjaciel, Blake, prosi go, by włamał się do domu kobiety i znalazł przedmioty sugerujące, jakoby Blake miał romans. Ryan odmawia, ale gdy Blake grozi mu wyjawieniem jego najmroczniejszego sekretu - który mógłby zniszczyć całe życie Ryana - mężczyzna nie może odmówić.
Po przybyciu do domu kobiety, Ryan znajduje ją martwą - i z zaskoczeniem stwierdza, że ją zna. Zaraz potem odzywa się jego telefon, oznajmiając, że otrzymał zaproszenie do grona znajomych od tej samej kobiety. Gdy w tle rozlegają się syreny policyjne, Ryan ucieka, zastanawiając się, dlaczego przyjaciel próbuje wrobić go w morderstwo.
Próbując ocalić swoje życie i oczyścić swoje imię, Ryan musi odnaleźć prawdziwego mordercę - ale ta tajemnica może doprowadzić go znacznie bliżej domu, niż mógłby się spodziewać.
Data wydania: 30 czerwca
 

Goddess in the Machine (Goddess in the Machine #1) - Lora Beth Johnson

Gdy Andra się budzi, tonie.
Co więcej, znajduje się w gorącej, brudnej jaskini w roku 3102, a wszyscy wokół nazywają ją Boginią. Zasypiając w komorze kriogenicznej na czas podróży przez galaktykę, Andra myślała, że obudzi się za sto lat, a nie tysiąc. Co gorsza, reszta kolonistów - w tym jej rodzina i przyjaciele - nie żyje. Umarli wieki temu, a ich przodkowie z jakiegoś powodu uważają Andrę za bóstwo. Ona sama wie, że nie jest wyjątkowa, ale zamierza podjąć tę grę, licząc, że dzięki temu dowie się, dlaczego jej nie obudzono i jak wrócić na Ziemię.
Zhade, banita, bękarci książę Eerensedu, ma inne plany. Cztery lata wcześniej szklana trumna, w której spała Bogini, zniknęła z pałacu, a Zhade postanowił ją odnaleźć. Teraz ma nadzieję, że Bogini pomoże mu zdobyć należne miejsce na tronie - jeśli uda mu się przekonać ją, by odegrała swoją rolę. Bo jeśli ludzie zdadzą sobie sprawę, że dziewczyna nie posiada mocy zdolnych ocalić ich planetę, zabiją ją.
Z powodu zawistnego władcy i pękającego w szwach miasta, Zhade i Andra mogą nie odkryć tajemnicy jej losu, nie wspominając o zdetronizowaniu króla. Tym bardziej, że Zhade nie był z Andrą do końca szczery. Czy istnieje sposób, by sprawdzić, czy oddalona o tysiące lat Ziemia jest w lepszym stanie, niż planeta, na której obecnie się znajdują?
Data wydania: 30 czerwca
 

Blue Ticket - Sophie Mackintosh

Calla wie, jak działa loteria. Każdy wie.W dniu pierwszego krwawienia, zgłaszasz się do stacji by dowiedzieć się, jaką kobietą będziesz. Biały bilet da Ci małżeństwo i dzieci. Niebieski - karierę i wolność. Nie musisz wybierać. Kiedy otrzymasz bilet, nie ma odwrotu. Ale co jeśli życie, które otrzymasz, jest złe?
Kiedy Calla, kobieta z niebieskim biletem, zaczyna kwestionować swój los, musi uciekać. Powodzenie ucieczki będzie zależne od cech, które loteria nauczyła ją kwestionować, oraz innych kobiet tkwiących w systemie. Calla, ciężarna i zdesperowana, musi ocenić, czy loteria zna ją lepiej niż ona samą siebie, i jaki wpływ będzie to miało na dziecko.
Data wydania: 30 czerwca
 

1 komentarz: