poniedziałek, 8 kwietnia 2019

"Tron Cezara" Stevena Saylora już jutro

Już jutro (9 kwietnia) do księgarń trafia Tron Cezara, najnowsza powieść Stevena Saylora.


Opis książki:

Spisek niejedno ma imię

Rzym po wojnie domowej, rok 44 p.n.e. Zwycięski Juliusz Cezar ułaskawił pozostałych przy życiu wrogów i wynagrodził przyjaciół. Teraz zamierza wyruszyć na podbój królestwa Partów – przedtem jednak musi załatwić parę spraw. 
Gordianus Poszukiwacz, który życie strawił na pracy detektywa, doczekał się awansu do warstwy ekwitów i podjął ostateczną decyzję: czas na emeryturę. Jednakże rankiem 10 marca najpierw wzywa go Cycero, a potem sam Cezar. Obaj proszą o to samo – by się dowiedział, czy ktoś nie knuje zamachu na dyktatora. Cezar postanowił też obdarzyć Poszukiwacza zaszczytem, który odmieniłby losy całej rodziny. Miałoby to nastąpić w idy marcowe. Termin się zbliża i co najmniej jedna zbrodnia wydaje się nieunikniona.

Tytuł: Tron Cezara
Autor: Steven Saylor
Przekład: Janusz Szczepański
Oprawa: broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny: The Throne of Ceasar
Wydanie: 1 (2019)
Data premiery: 9 kwietnia 2019
Liczba stron: 384
Format: 150x225 mm

O Autorze: 


STEVEN SAYLOR to historyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego specjalizujący się w dziejach Rzymu, jest autorem m.in. „Roma sub rosa”, głośnego cyklu powieści kryminalnych i zbiorów opowiadań osadzonych ze znawstwem w realiach schyłku republiki, a także dwuczęściowej sagi „Rzym i Cesarstwo”, obejmującej dzieje dwóch rzymskich rodów od czasów prehistorycznych po panowanie Hadriana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz